KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12689127
*
nr 1268 9127
Louis Orr
(1876-1966), USA
Etsningar, 4 st. Ur "Ports of America". New York, Cleveland, New Orleans samt Chicago. Signerade. Motivet: 28x17 cm
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 augusti 2019
kl 18:35:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 00:07:35
1
500 kr
12/8 17:23:52
2
700 kr
12/8 18:20:30
1
1.100 kr
12/8 18:21:04
2
1.000 kr
12/8 18:21:04
1
1.100 kr (Budbetjänt)
12/8 18:24:05
1
1.200 kr
12/8 18:24:14
2
1.200 kr
12/8 18:24:14
1
1.200 kr (Budbetjänt)
12/8 18:25:10
1
1.300 kr
12/8 18:27:57
2
1.300 kr
12/8 18:27:57
1
1.300 kr (Budbetjänt)
12/8 18:28:43
1
Vinnande bud
12/8 18:30:12
2
1.400 kr
12/8 18:30:12
1
(budbetjänt)
12/8 18:31:55
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk cleveland etsningar grafik louis orr new york usa
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Louis Orr
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1268 9127
Louis Orr
(1876-1966), USA
Etsningar, 4 st. Ur "Ports of America". New York, Cleveland, New Orleans samt Chicago. Signerade. Motivet: 28x17 cm
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 00:07:35 | 1 | 500 kr |
12/8 17:23:52 | 2 | 700 kr |
12/8 18:20:30 | 1 | 1.100 kr |
12/8 18:21:04 | 2 | 1.000 kr |
12/8 18:21:04 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:24:05 | 1 | 1.200 kr |
12/8 18:24:14 | 2 | 1.200 kr |
12/8 18:24:14 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:25:10 | 1 | 1.300 kr |
12/8 18:27:57 | 2 | 1.300 kr |
12/8 18:27:57 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:28:43 | 1 | Vinnande bud |
12/8 18:30:12 | 2 | 1.400 kr |
12/8 18:30:12 | 1 | (budbetjänt) |
12/8 18:31:55 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk cleveland etsningar grafik louis orr new york usa
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19